Grali w kometkę o Puchar Wójta

Blisko 40 uczestników rywalizowało o Puchar Wójta Gminy Szczerców w V Otwartym Turnieju Badmintona. Zawody odbyły się w kategorii szkoła podstawowa, gimnazjum i open. Zmagania rozpoczęły dzieci w wieku szkoły podstawowej. Spośród dziewczynek najlepszą okazała się Alicja Rózik, II miejsce zajęła Amelia Przybył, a III Hania Boczek. Z chłopców najwyższy stopień podium wywalczył Dominik Raszewski, II miejsce zajął Franciszek Graczyk, a III Krzysztof Raszewski.

image04

W kategorii gimnazjum zwyciężyła Natalia Kałużna, pokonując w finale Natalię Graczyk. III miejsce przypadło Elizie Karasińskiej. Spośród chłopców pewnie wygrał Artur Olejniczak wyprzedzając w klasyfikacji Franciszka Graczyka (II) i Arka Ciechalskiego (III).

image10
W kategorii open wzięło udział 19 mężczyzn i 4 kobiety. Spośród pań zwyciężyła Marta Niewiadomska pokonując w finale Natalię Brandt 2:0, III miejsce zajęła Natalia Graczyk. Mężczyźni rywalizowali systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. Po raz czwarty w historii tych zawodów zwyciężył Marek Rózik, który w finale pokonał Sebastiana Niewiadomskiego 2:0. W spotkaniu o III miejsce Maciej Wiśniewski okazał się lepszy od Artura Olejniczaka, z którym wygrał również 2:0. Wyniki w kat. mężczyzn.

image25

Dodatkową atrakcją podczas rozgrywek były gry i zabawy sprawnościowe z akcentem badmintona dla najmłodszych dzieci do lat 5.

image20
Na zakończenie turnieju Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak wręczył pamiątkowe puchary i nagrody. Dodatkowo pierwszych trzech zawodników i zawodniczek poszczególnych kategorii otrzymało pamiątkowe koszulki ufundowane przez firmę WIREX i wręczone przez jej przedstawiciela Tomasza Ciurę.

image18
Organizatorem zawodów była Gmina Szczerców oraz Gminny Ludowy Klub Sportowy ?GLKS? Szczerców.